KNSCHA 03EC0575
| Manufacturer |
KNSCHA
Asian Brands |
| MPN | 03EC0575 |
| LCSC Part # | C2831775 |
| Packaging | Through Hole,D8xL12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 470uF ±20% 25V TH |
| Description | 470uF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D8xL12mm 8000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,D8xL12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
73,870
73,870
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0521 $ 0.0469 | $ 0.47 |
100+ | $ 0.0427 $ 0.0385 | $ 3.85 |
500+ | $ 0.0346 $ 0.0312 | $ 15.60 |
1,000+ | $ 0.0311 $ 0.0280 | $ 28.00 |
5,000+ | $ 0.0283 $ 0.0255 | $ 127.50 |
10,000+ | $ 0.0269 $ 0.0243 | $ 243.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$