KNSCHA KJKF222M2FF7035A075E
| Manufacturer | KNSCHAAsian Brands |
| MPN | KJKF222M2FF7035A075E |
| LCSC Part # | C2803195 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP SAFETY 2.2nF ±20% 300V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm | |
| Capacitance | 2.2nF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Ratings | Y2 | |
| safety certification | VDE;ENEC;UL;CQC | |
| Voltage(AC) | 300V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 61,820
61,820 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0295$ 0.0266 | $ 0.53 |
| 200+ | $ 0.0236$ 0.0213 | $ 4.26 |
| 1,000+ | $ 0.0185$ 0.0167 | $ 16.70 |
| 2,000+ | $ 0.0166$ 0.0150 | $ 30.00 |
| 10,000+ | $ 0.0149$ 0.0135 | $ 135.00 |
| 20,000+ | $ 0.014$ 0.0126 | $ 252.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



