KNSCHA MPE102J100V82CL0046
| Manufacturer |
KNSCHA
Asian Brands |
| MPN | MPE102J100V82CL0046 |
| LCSC Part # | C2803186 |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 1nF ±5% 100V TH |
| Description | 1nF ±5% 100V Film Capacitor Metallized Polyester Through Hole P=5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
13,680
13,680
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0397 $ 0.0358 | $ 0.72 |
200+ | $ 0.0323 $ 0.0291 | $ 5.82 |
1,000+ | $ 0.023 $ 0.0207 | $ 20.70 |
2,000+ | $ 0.0205 $ 0.0185 | $ 37.00 |
10,000+ | $ 0.0183 $ 0.0165 | $ 165.00 |
20,000+ | $ 0.0172 $ 0.0155 | $ 310.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$