USAKRO UK-D0429-2
| Manufacturer |
USAKRO
Asian Brands |
| Mfr. Part # | UK-D0429-2 |
| LCSC Part # | C2798169 |
| Package | SMD,4.7x3.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT SPST-NO 5V |
| Description | Switch SPST-NO Angle Toggle Surface Mount,3.5x4.7mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | USAKRO | |
| Package | SMD,4.7x3.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,270
5,270
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.212 | $ 1.06 |
50+ | $ 0.1682 | $ 8.41 |
150+ | $ 0.1494 | $ 22.41 |
500+ | $ 0.126 | $ 63.00 |
2,000+ | $ 0.103 | $ 206.00 |
4,000+ | $ 0.0967 | $ 386.80 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$