Ai-Thinker ESP-01F-2M
| Manufacturer |
Ai-Thinker
Asian Brands |
| MPN | ESP-01F-2M |
| LCSC Part # | C2764054 |
| Packaging | SMD,11x10mm |
| Customer # | |
| Description | 2.4GHz ESP8285 Chip -90dBm SMD,11x10mm RF Transceiver Modules and Modems RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Transceiver Modules and Modems | |
| Manufacturer | Ai-Thinker | |
| Packaging | SMD,11x10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8517629200 |
| USHTS | 8517620090 |
| TARIC | 8517620000 |
| CAHTS | 8517620090 |
| BRHTS | 85176299 |
| INHTS | 85176290 |
| MXHTS | 8517.62.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,345
2,345
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.6552 | $ 2.66 |
10+ | $ 2.2442 | $ 22.44 |
30+ | $ 1.9869 | $ 59.61 |
100+ | $ 1.6439 | $ 164.39 |
500+ | $ 1.5258 | $ 762.90 |
1,000+ | $ 1.474 | $ 1474.00 |
Standard Packaging 1500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$