XIAMEN FARATRONIC C232E106JBSC350
| Manufacturer |
XIAMEN FARATRONIC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | C232E106JBSC350 |
| LCSC Part # | C2762344 |
| Package | Through Hole,P=27.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 10uF ±5% 250V TH |
| Description | 10uF ±5% 250V Film Capacitor Metallized Polyester Through Hole P=27.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | XIAMEN FARATRONIC | |
| Package | Through Hole,P=27.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 600 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
835
835
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.6814 | $ 1.68 |
10+ | $ 1.4052 | $ 14.05 |
30+ | $ 1.2534 | $ 37.60 |
100+ | $ 0.9271 | $ 92.71 |
600+ | $ 0.8496 | $ 509.76 |
1,200+ | $ 0.8157 | $ 978.84 |
Standard Packaging 600/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$