XIAMEN FARATRONIC C222S105J40Y350
| Manufacturer |
XIAMEN FARATRONIC
Asian Brands |
| MPN | C222S105J40Y350 |
| LCSC Part # | C2762341 |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 1uF ±5% 450V TH |
| Description | 1uF ±5% 450V Film Capacitor Metallized Polyester Through Hole P=10mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Thin Film Capacitors | |
| Manufacturer | XIAMEN FARATRONIC | |
| Packaging | Through Hole,P=10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5
5
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2419 | $ 1.21 |
50+ | $ 0.1925 | $ 9.63 |
150+ | $ 0.1713 | $ 25.70 |
500+ | $ 0.1449 | $ 72.45 |
2,500+ | $ 0.1331 | $ 332.75 |
5,000+ | $ 0.126 | $ 630.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$