Dersonic RM10D471KD1IE100
| Manufacturer | DersonicAsian Brands |
| MPN | RM10D471KD1IE100 |
| LCSC Part # | C2761661 |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 470V 2500A P=7.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | Dersonic | |
| Packaging | Through Hole,P=7.5mm | |
| Clamping Voltage | 775V | |
| Pitch | 7.5mm | |
| Rated Wattage | 400mW | |
| Energy | 67J | |
| Capacitance | 210pF@1kHz | |
| Maximum DC Volts | 385V | |
| Maximum AC Volts | 300V | |
| Varistor Voltage | 470V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 157,010
157,010 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0645$ 0.0613 | $ 0.61 |
| 100+ | $ 0.0521$ 0.0495 | $ 4.95 |
| 500+ | $ 0.0436$ 0.0415 | $ 20.75 |
| 1,000+ | $ 0.0389$ 0.0370 | $ 37.00 |
| 5,000+ | $ 0.0352$ 0.0335 | $ 167.50 |
| 10,000+ | $ 0.0334$ 0.0318 | $ 318.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |



