BNstar SMD1812-200C-30V
| Manufacturer |
BNstar
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SMD1812-200C-30V |
| LCSC Part # | C2760293 |
| Package | 1812 |
| Customer # | |
| Key Attributes | PTC RESET FUSE 30V 2A 1812 |
| Description | Polymeric PTC Resettable Fuse 30V 2A Surface Mount 1812 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/PTC Resettable Fuses | |
| Manufacturer | BNstar | |
| Package | 1812 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
31,030
31,030
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0739 $ 0.0703 | $ 0.35 |
50+ | $ 0.0586 $ 0.0557 | $ 2.79 |
150+ | $ 0.051 $ 0.0485 | $ 7.28 |
1,500+ | $ 0.0452 $ 0.0430 | $ 64.50 |
3,000+ | $ 0.0406 $ 0.0386 | $ 115.80 |
4,500+ | $ 0.0383 $ 0.0364 | $ 163.80 |
Standard Packaging 1500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$