Broadcom HCNR201-500E
| Manufacturer | |
| MPN | HCNR201-500E |
| LCSC Part # | C27465 |
| Packaging | SOP-8-2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | High-Linearity Analog Optocouplers |
| Description | 2.5V 1.6V AC,DC SOP-8-2.54mm Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Isolators/Optocouplers, Optoisolators/Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators | |
| Manufacturer | Broadcom | |
| Packaging | SOP-8-2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 750 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
22,826
22,826
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.6739 | $ 1.67 |
10+ | $ 1.4576 | $ 14.58 |
30+ | $ 1.3058 | $ 39.17 |
100+ | $ 1.1654 | $ 116.54 |
750+ | $ 1.1025 | $ 826.88 |
1,500+ | $ 1.0766 | $ 1614.90 |
Standard Packaging 750/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$