NXP PCF8563TS/5,118
| Manufacturer | |
| MPN | PCF8563TS/5,118 |
| LCSC Part # | C27397 |
| Packaging | TSSOP-8-3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Real-Time Clock/Calendar |
| Description | External Yes TSSOP-8-3mm Real Time Clocks RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Clock/Timing/Real Time Clocks | |
| Manufacturer | NXP | |
| Packaging | TSSOP-8-3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 2 |
| Multiple | 2 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
98,316
98,316
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
2+ | $ 0.6872 | $ 1.37 |
20+ | $ 0.598 | $ 11.96 |
60+ | $ 0.5332 | $ 31.99 |
200+ | $ 0.4813 | $ 96.26 |
1,000+ | $ 0.4651 | $ 465.10 |
2,500+ | $ 0.4538 | $ 1134.50 |
Standard Packaging 2500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$