Ymin LKFD1151E221MF
| Manufacturer | YminAsian Brands |
| MPN | LKFD1151E221MF |
| LCSC Part # | C270026 |
| Packaging | Through Hole,D8xL11.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 25V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Ymin | |
| Packaging | Through Hole,D8xL11.5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 25V | |
| Lifetime | 10000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 220uF | |
| Ripple Current | 945mA@100kHz | |
| Pin Spacing | 3.5mm | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 98mΩ@100kHz | |
| Height - Seated (Max) | 11.5mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 5
5 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0735 | $ 0.37 |
| 50+ | $ 0.0575 | $ 2.88 |
| 150+ | $ 0.0495 | $ 7.43 |
| 500+ | $ 0.0435 | $ 21.75 |
| 2,500+ | $ 0.0387 | $ 96.75 |
| 5,000+ | $ 0.0363 | $ 181.50 |
| 10,000+ | $ 0.0358 | $ 358.00 |
| 20,000+ | $ 0.0354 | $ 708.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



