Ymin LKFD1151H101MF
| Manufacturer | YminAsian Brands |
| MPN | LKFD1151H101MF |
| LCSC Part # | C270024 |
| Packaging | Through Hole,D8xL11.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 100uF ±20% 50V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Ymin | |
| Packaging | Through Hole,D8xL11.5mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Lifetime | 10000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 100uF | |
| Ripple Current | 724mA@100kHz | |
| Pin Spacing | 3.5mm | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | 150mΩ@100kHz | |
| Height - Seated (Max) | 11.5mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0602 | $ 0.60 |
| 100+ | $ 0.0472 | $ 4.72 |
| 500+ | $ 0.0407 | $ 20.35 |
| 1,000+ | $ 0.0358 | $ 35.80 |
| 5,000+ | $ 0.0319 | $ 159.50 |
| 10,000+ | $ 0.0299 | $ 299.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



