Letex LT239
| Manufacturer |
Letex
Asian Brands |
| Mfr. Part # | LT239 |
| LCSC Part # | C2691604 |
| Package | SOP-4-2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SSR RELAY SPST-NO(1 Form A) 500mA 60V |
| Description | Solid State SPST-NO(1 Form A) SOP-4-2.54mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Solid State Relays (SSR) | |
| Manufacturer | Letex | |
| Package | SOP-4-2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.1581 | $ 1.16 |
10+ | $ 0.9582 | $ 9.58 |
30+ | $ 0.8574 | $ 25.72 |
100+ | $ 0.7582 | $ 75.82 |
500+ | $ 0.6351 | $ 317.55 |
1,000+ | $ 0.6031 | $ 603.10 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$