PANASONIC ESE23J101
| Manufacturer | |
| MPN | ESE23J101 |
| LCSC Part # | C2687666 |
| Packaging | SMD,5x4.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT SPDT 10mA 5V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | SMD,5x4.4mm | |
| Length | 5mm | |
| Termination Style | J-Lead | |
| Width | 4.4mm | |
| Voltage Rating | 5V | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Current Rating | -;10mA | |
| Operating Life | 50,000 cycles | |
| Circuit | SPDT | |
| Voltage Rating (AC) | - | |
| Switch Height | 1.5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 4,430
4,430 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.4052 | $ 2.03 |
| 50+ | $ 0.3291 | $ 16.46 |
| 150+ | $ 0.2965 | $ 44.48 |
| 500+ | $ 0.2316 | $ 115.80 |
| 2,500+ | $ 0.2135 | $ 533.75 |
| 4,000+ | $ 0.2026 | $ 810.40 |
Standard Packaging4000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



