TDPOWER TAS10-12-W2
| Manufacturer |
TDPOWER
Asian Brands |
| Mfr. Part # | TAS10-12-W2 |
| LCSC Part # | C2687656 |
| Package | Through Hole,39x25mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | AC DC Converters 12V 7W |
| Description | AC DC Converters 1 Output 12V 0.83A 85~265 VAC 100~370 VDC input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/AC DC Converters | |
| Manufacturer | TDPOWER | |
| Package | Through Hole,39x25mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504902000 |
| USHTS | 8504909690 |
| TARIC | 8504909000 |
| CAHTS | 8504909090 |
| BRHTS | 85049020 |
| INHTS | 85049090 |
| MXHTS | 8504.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 40 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
923
923
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 3.9115 | $ 3.91 |
10+ | $ 3.3005 | $ 33.01 |
40+ | $ 2.7555 | $ 110.22 |
80+ | $ 2.3879 | $ 191.03 |
480+ | $ 2.2186 | $ 1064.93 |
1,000+ | $ 2.1428 | $ 2142.80 |
Standard Packaging 40/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$