KNSCHA 87EC0068
| Manufacturer |
KNSCHA
Asian Brands |
| MPN | 87EC0068 |
| LCSC Part # | C2687411 |
| Packaging | Through Hole,D8xL12mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 4.7uF ±20% 400V TH |
| Description | 4.7uF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D8xL12mm 10000hrs@105℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | KNSCHA | |
| Packaging | Through Hole,D8xL12mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
102,920
102,920
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0445 $ 0.0401 | $ 0.40 |
100+ | $ 0.0359 $ 0.0324 | $ 3.24 |
500+ | $ 0.0316 $ 0.0285 | $ 14.25 |
1,000+ | $ 0.0284 $ 0.0256 | $ 25.60 |
5,000+ | $ 0.0258 $ 0.0233 | $ 116.50 |
10,000+ | $ 0.0245 $ 0.0221 | $ 221.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$