TRX TMY1102M
| Manufacturer |
TRX
Asian Brands |
| MPN | TMY1102M |
| LCSC Part # | C2685703 |
| Packaging | SMD,5.4x7.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP SAFETY 1nF ±20% 400V SMD |
| Description | 1nF ±20% 400V Safety Capacitor Y1 SMD,5.4x7.8mm |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Ceramic Capacitors | |
| Manufacturer | TRX | |
| Packaging | SMD,5.4x7.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
29,120
29,120
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0547 | $ 0.55 |
100+ | $ 0.0446 | $ 4.46 |
300+ | $ 0.0396 | $ 11.88 |
3,000+ | $ 0.0326 | $ 97.80 |
6,000+ | $ 0.0296 | $ 177.60 |
9,000+ | $ 0.0281 | $ 252.90 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$