Liansheng BH-00158
| Manufacturer |
Liansheng
Asian Brands |
| MPN | BH-00158 |
| LCSC Part # | C2685070 |
| Packaging | SMD,P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN IDC HEADER SMD 30POS 2.54mm |
| Description | Connector IDC Header Surface Mount 30 position 2.54mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Free Hanging, Panel Mount | |
| Manufacturer | Liansheng | |
| Packaging | SMD,P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 120 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price (Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2296 | $ 1.15 |
50+ | $ 0.1829 | $ 9.15 |
120+ | $ 0.1495 | $ 17.94 |
480+ | $ 0.1245 | $ 59.76 |
2,520+ | $ 0.1134 | $ 285.77 |
5,040+ | $ 0.1067 | $ 537.77 |
Standard Packaging 120/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$