HONGJU FH1-200CK-G
| Manufacturer | HONGJUAsian Brands |
| MPN | FH1-200CK-G |
| LCSC Part # | C268204 |
| Packaging | Through Hole,P=22.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Cylindrical 10A Bracket type 1 Through Hole,P=22.6mm Fuseholders RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Fuseholders | |
| Manufacturer | HONGJU | |
| Packaging | Through Hole,P=22.6mm | |
| Fuse Type | Cylindrical | |
| Current Rating | 10A | |
| Fuseholder Type | Bracket type | |
| Fuse Length | 20mm | |
| Fuse Diameter (φD) | 5mm | |
| Number of Circuits | 1 | |
| Voltage Rating | 250V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 46,025
46,025 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.304 | $ 1.52 |
| 50+ | $ 0.2448 | $ 12.24 |
| 150+ | $ 0.2195 | $ 32.93 |
| 500+ | $ 0.1684 | $ 84.20 |
| 2,500+ | $ 0.1543 | $ 385.75 |
| 5,000+ | $ 0.1459 | $ 729.50 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |



