TDK DPX165950DT-8018A1
| Manufacturer | |
| MPN | DPX165950DT-8018A1 |
| LCSC Part # | C2654557 |
| Packaging | SMD-4P,1.6x0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Multilayer Diplexer For 2400 - 2500MHz/4900 - 5950MHz |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Multiplexers | |
| Manufacturer | TDK | |
| Packaging | SMD-4P,1.6x0.8mm | |
| High band insertion loss (Max) | 0.9dB | |
| Low band return loss (Min) | 9.54dB | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Low band insertion loss (Max) | 0.8dB | |
| High band return loss (Min) | 9.54dB | |
| High band range | 4.9GHz~5.95GHz | |
| Low band range | 2.4GHz~2.5GHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0809 | $ 0.40 |
| 50+ | $ 0.0791 | $ 3.96 |
| 150+ | $ 0.078 | $ 11.70 |
| 500+ | $ 0.0768 | $ 38.40 |
Standard Packaging4000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |



