JST 04NR-E6S(LF)
| Manufacturer | |
| MPN | 04NR-E6S(LF) |
| LCSC Part # | C265356 |
| Packaging | P=2.5mm |
| Customer # | |
| Description | 1x4P 250V 1 4 2.5mm 2A Free Hanging P=2.5mm Free Hanging, Panel Mount RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Free Hanging, Panel Mount | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | P=2.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
8,990
8,990
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2517 | $ 1.26 |
50+ | $ 0.1977 | $ 9.89 |
150+ | $ 0.1746 | $ 26.19 |
1,000+ | $ 0.1458 | $ 145.80 |
2,000+ | $ 0.1329 | $ 265.80 |
5,000+ | $ 0.1252 | $ 626.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$