JST LEAR-02V-S
| Manufacturer | |
| MPN | LEAR-02V-S |
| LCSC Part # | C265314 |
| Packaging | P=1.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN HOUSING 2POS 1.8mm SINGLE ROW |
| Description | Connector Housing 2 Position 1.8mm Pitch Single Row |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Solid State Lighting Connectors/Solid State Lighting Connector Assemblies | |
| Manufacturer | JST | |
| Packaging | P=1.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 3926909090 |
| USHTS | 3926909950 |
| TARIC | 3926909790 |
| CAHTS | 3926909990 |
| BRHTS | 39269090 |
| INHTS | 39269099 |
| MXHTS | 3926.90.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
18,645
18,645
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0973 $ 0.0789 | $ 0.39 |
50+ | $ 0.0861 $ 0.0698 | $ 3.49 |
150+ | $ 0.0806 $ 0.0653 | $ 9.80 |
500+ | $ 0.0764 $ 0.0619 | $ 30.95 |
2,000+ | $ 0.073 $ 0.0592 | $ 118.40 |
4,000+ | $ 0.0713 $ 0.0578 | $ 231.20 |
Standard Packaging 2000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$