TI LM74610QDGKRQ1
| Manufacturer | |
| MPN | LM74610QDGKRQ1 |
| LCSC Part # | C2649431 |
| Packaging | VSSOP-8-0.65mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Zero-IQ Reverse-Polarity Protection Smart Diode Controller |
| Description | 480mV 3.4uA 45V 160mA VSSOP-8-0.65mm OR Controllers, Ideal Diodes RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Power Management (PMIC)/OR Controllers, Ideal Diodes | |
| Manufacturer | TI | |
| Packaging | VSSOP-8-0.65mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,169
3,169
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5421 | $ 1.54 |
10+ | $ 1.2973 | $ 12.97 |
30+ | $ 1.1643 | $ 34.93 |
100+ | $ 1.0119 | $ 101.19 |
500+ | $ 0.9454 | $ 472.70 |
1,000+ | $ 0.9146 | $ 914.60 |
Standard Packaging 2500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$