EVERLIGHT ALS-PDIC243-3C
| Manufacturer | |
| MPN | ALS-PDIC243-3C |
| LCSC Part # | C264277 |
| Packaging | Through Hole,D=5mm |
| Customer # | |
| Description | Through Hole,D=5mm Ambient Light, IR, UV Sensors RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Ambient Light, IR, UV Sensors | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Packaging | Through Hole,D=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 9031499090 |
| USHTS | 9031499000 |
| TARIC | 9031499000 |
| CAHTS | 9031499000 |
| BRHTS | 90314990 |
| INHTS | 90314900 |
| MXHTS | 9031.49.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
14,540
14,540
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2624 | $ 1.31 |
50+ | $ 0.2078 | $ 10.39 |
150+ | $ 0.1844 | $ 27.66 |
500+ | $ 0.1553 | $ 77.65 |
2,500+ | $ 0.1423 | $ 355.75 |
5,000+ | $ 0.1345 | $ 672.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$