EVERLIGHT ALS-PDIC243-3C
| Manufacturer | |
| MPN | ALS-PDIC243-3C |
| LCSC Part # | C264277 |
| Packaging | Through Hole,D=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Through Hole,D=5mm Ambient Light, IR, UV Sensors RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Ambient Light, IR, UV Sensors | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Packaging | Through Hole,D=5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 14,605
14,605 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2613 | $ 1.31 |
| 50+ | $ 0.2069 | $ 10.35 |
| 150+ | $ 0.1836 | $ 27.54 |
| 500+ | $ 0.1545 | $ 77.25 |
| 2,500+ | $ 0.1415 | $ 353.75 |
| 5,000+ | $ 0.1338 | $ 669.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 9031499090 |
| USHTS | 9031499000 |
| TARIC | 9031499000 |
| CAHTS | 9031499000 |
| BRHTS | 90314990 |
| INHTS | 90314900 |
| MXHTS | 9031.49.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 9031499090 |
| USHTS | 9031499000 |
| TARIC | 9031499000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 9031499000 |
| BRHTS | 90314990 |
| INHTS | 90314900 |
| MXHTS | 9031.49.99 |



