KEMET R76TI2180DQ40J
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | R76TI2180DQ40J |
| LCSC Part # | C259814 |
| Package | Through Hole,P=15mm |
| Customer # | |
| Description | 18nF 1.6kV -55℃~+105℃ ±5% Through Hole,P=15mm Film Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | KEMET | |
| Package | Through Hole,P=15mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4335 | $ 0.43 |
10+ | $ 0.3517 | $ 3.52 |
30+ | $ 0.3163 | $ 9.49 |
100+ | $ 0.2715 | $ 27.15 |
500+ | $ 0.253 | $ 126.50 |
1,000+ | $ 0.2407 | $ 240.70 |
Standard Packaging 500/Full
Box | ||