Beijing Hop Tech HPT225HN
| Manufacturer |
Beijing Hop Tech
Asian Brands |
| Mfr. Part # | HPT225HN |
| LCSC Part # | C254118 |
| Package | Through Hole-4P,19x10.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SENSE XFMR 1:1 2mA TH |
| Description | 2mA 1:1 Sense Transformer 0.02kHz~10kHz 115Ω Primary 115Ω Secondary Through Hole-4P,19x10.1mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Current Transformers | |
| Manufacturer | Beijing Hop Tech | |
| Package | Through Hole-4P,19x10.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 140 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
682
682
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.2287 | $ 1.23 |
10+ | $ 0.9992 | $ 9.99 |
30+ | $ 0.8733 | $ 26.20 |
100+ | $ 0.7299 | $ 72.99 |
500+ | $ 0.6662 | $ 333.10 |
1,000+ | $ 0.6375 | $ 637.50 |
Standard Packaging 140/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$