Lelon VSS470M1CTR-0604
| Manufacturer |
Lelon
Asian Brands |
| MPN | VSS470M1CTR-0604 |
| LCSC Part # | C249792 |
| Packaging | SMD,D6.3xL4.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 47uF ±20% 16V SMD |
| Description | 47uF ±20% 16V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@85℃ |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Lelon | |
| Packaging | SMD,D6.3xL4.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
7,520
7,520
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0785 | $ 0.79 |
100+ | $ 0.0635 | $ 6.35 |
300+ | $ 0.056 | $ 16.80 |
1,500+ | $ 0.0504 | $ 75.60 |
4,500+ | $ 0.0459 | $ 206.55 |
10,500+ | $ 0.0436 | $ 457.80 |
Standard Packaging 1500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$