Walsin RFBPF1608060K98Q1C
| Manufacturer |
Walsin
Asian Brands |
| Mfr. Part # | RFBPF1608060K98Q1C |
| LCSC Part # | C2442150 |
| Package | SMD-3P,1.6x0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1.6x0.8mm LTCC Multi Layer Ceramic Band Pass Filter |
| Description | 50Ω 0.6dB SMD-3P,1.6x0.8mm RF Filters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/RF Filters | |
| Manufacturer | Walsin | |
| Package | SMD-3P,1.6x0.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,450
2,450
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0495 | $ 0.50 |
100+ | $ 0.0394 | $ 3.94 |
300+ | $ 0.0344 | $ 10.32 |
1,000+ | $ 0.0306 | $ 30.60 |
4,000+ | $ 0.0238 | $ 95.20 |
8,000+ | $ 0.0223 | $ 178.40 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$