Winbond W25Q128JVPIM TR
| Manufacturer | WinbondAsian Brands |
| MPN | W25Q128JVPIM TR |
| LCSC Part # | C2441427 |
| Packaging | WSON-8-EP(5x6) |
| Customer # | |
| Key Attributes | FLASH - NOR Memory IC 128Mbit SPI 133MHz WSON-8-EP(5x6) |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Memory/Memory (ICs) | |
| Manufacturer | Winbond | |
| Packaging | WSON-8-EP(5x6) | |
| Voltage - Supply | 2.7V~3.6V | |
| Memory Size | 128Mbit | |
| Operating temperature | -40℃~+85℃ | |
| Program / Erase Cycles | 100,000 cycles | |
| Clock Frequency | 133MHz | |
| Features | Write enable latch;Power-on reset;Hardware write protection;Software write protection;Absolute write protection | |
| Data Retention - TDR (Year) | 20 Years | |
| Page Programming Time (Tpp) | 3ms | |
| Standby Supply Current | 10uA | |
| Interface | SPI |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 40,262
40,262 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 2.8766 | $ 2.88 |
| 10+ | $ 2.6042 | $ 26.04 |
| 30+ | $ 2.4323 | $ 72.97 |
| 100+ | $ 2.2588 | $ 225.88 |
| 500+ | $ 2.1793 | $ 1089.65 |
| 1,000+ | $ 2.1453 | $ 2145.30 |
Standard Packaging5000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | 3A991B1A |
| CNHTS | 8542329000 |
| USHTS | 8542320071 |
| TARIC | 8542329000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8542330000 |
| BRHTS | 85423299 |
| INHTS | 85423200 |
| MXHTS | 8542.32.99 |



