Metrodyne MPS-3117-006GC-A3
| Manufacturer |
Metrodyne
Asian Brands |
| MPN | MPS-3117-006GC-A3 |
| LCSC Part # | C242002 |
| Packaging | SMD-6P,7x7mm |
| Customer # | |
| Description | SMD-6P,7x7mm Pressure Sensors, Transducers - Industrial RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Industrial Automation and Controls/Industrial Sensors/Pressure Sensors, Transducers - Industrial | |
| Manufacturer | Metrodyne | |
| Packaging | SMD-6P,7x7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 9026201090 |
| USHTS | 9026204000 |
| TARIC | 9026208000 |
| CAHTS | 9026200090 |
| BRHTS | 90262010 |
| INHTS | 90262000 |
| MXHTS | 9026.20.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
430
430
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 2.388 | $ 2.39 |
10+ | $ 2.033 | $ 20.33 |
50+ | $ 1.8093 | $ 90.47 |
100+ | $ 1.5807 | $ 158.07 |
500+ | $ 1.4769 | $ 738.45 |
1,000+ | $ 1.4331 | $ 1433.10 |
Standard Packaging 50/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$