onsemi NCP361SNT1G
| Manufacturer | |
| MPN | NCP361SNT1G |
| LCSC Part # | C233714 |
| Packaging | TSOP-5-1.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | USB Positive Overvoltage Protection Controller with Internal PMos FET and Overcurrent Protection |
| Description | 1.2V~20V 600mA 1 TSOP-5-1.5mm Mixed Technology RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Transient Voltage Suppressors (TVS)/Mixed Technology | |
| Manufacturer | onsemi | |
| Packaging | TSOP-5-1.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
780
780
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.6047 | $ 0.60 |
10+ | $ 0.488 | $ 4.88 |
30+ | $ 0.4297 | $ 12.89 |
100+ | $ 0.3713 | $ 37.13 |
500+ | $ 0.3227 | $ 161.35 |
1,000+ | $ 0.3048 | $ 304.80 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$