Nantong Jianghai Capacitor ECR1CXY102MFA080016
| Manufacturer |
Nantong Jianghai Capacitor
Asian Brands |
| Mfr. Part # | ECR1CXY102MFA080016 |
| LCSC Part # | C233123 |
| Package | Through Hole,D8xL16mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 1000uF ±20% 16V TH |
| Description | 1000uF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Through Hole,D8xL16mm 2000hrs@105℃ |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | Nantong Jianghai Capacitor | |
| Package | Through Hole,D8xL16mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 800 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
19,970
19,970
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1262 | $ 0.63 |
50+ | $ 0.0987 | $ 4.94 |
150+ | $ 0.0849 | $ 12.74 |
800+ | $ 0.0746 | $ 59.68 |
2,400+ | $ 0.0663 | $ 159.12 |
4,800+ | $ 0.0621 | $ 298.08 |
Standard Packaging 800/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$