OMRON G6RN-1 DC5
| Manufacturer | |
| MPN | G6RN-1 DC5 |
| LCSC Part # | C231394 |
| Packaging | Through Hole,28.5x10mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | PCB Power Relay, Miniature Power Relay for 1-pole 10A Switching |
| Description | Power Relay 1 Form C: 1C (SPDT-CO) 5V Coil Through Hole,10x28.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Power Relays | |
| Manufacturer | OMRON | |
| Packaging | Through Hole,28.5x10mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 20 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
573
573
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.8829 | $ 1.88 |
10+ | $ 1.6041 | $ 16.04 |
30+ | $ 1.4278 | $ 42.83 |
100+ | $ 1.2483 | $ 124.83 |
500+ | $ 1.1682 | $ 584.10 |
1,000+ | $ 1.133 | $ 1133.00 |
Standard Packaging 20/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$