VISHAY PTCEL17R501TTE
| Manufacturer | |
| MPN | PTCEL17R501TTE |
| LCSC Part # | C23029928 |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Through Hole,P=5mm Inrush Current Limiters (ICL) RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Inrush Current Limiters (ICL) | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 35
35 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 6.1141 | $ 6.11 |
| 10+ | $ 5.3054 | $ 53.05 |
| 30+ | $ 4.8121 | $ 144.36 |
| 100+ | $ 4.3977 | $ 439.77 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |

