YLPTEC K7815-1000R3
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| MPN | K7815-1000R3 |
| LCSC Part # | C22751225 |
| Packaging | SIP,11.5x7.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC DC CONVERTER ±15V |
| Description | DC DC Converter ±15V 1A -300mA 20V~36V 8V~18V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | SIP,11.5x7.6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 43 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
53
53
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 3.3231 $ 2.1601 | $ 2.16 |
10+ | $ 2.8547 $ 1.8556 | $ 18.56 |
43+ | $ 2.5769 $ 1.6750 | $ 72.03 |
86+ | $ 2.2959 $ 1.4924 | $ 128.35 |
516+ | $ 2.1657 $ 1.4078 | $ 726.42 |
989+ | $ 2.1069 $ 1.3695 | $ 1354.44 |
Standard Packaging 43/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$