YLPTEC WRH12200S-8W
| Manufacturer | YLPTECAsian Brands |
| MPN | WRH12200S-8W |
| LCSC Part # | C22750011 |
| Packaging | Through Hole,50.8x25.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module, wide voltage input, isolated and regulated single-channel/positive-negative dual-channel output |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Packaging | Through Hole,50.8x25.4mm | |
| Vin | 10V~18V | |
| Ripple Noise | - | |
| type | - | |
| Vout | 200V | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Quiescent Supply Current | - | |
| Capacitive Load(Max) | 68uF | |
| Number of Outputs | 1 | |
| Iout | 40mA | |
| Height | 13mm | |
| Frequency - Switching | 125kHz | |
| Isolation Voltage(Vrms) | 1.5kV | |
| Conversion Efficiency | 75% | |
| Features | Short Circuit Protection;Automatic fault recovery | |
| Output Power | 8W | |
| Length | 50.8mm | |
| Width | 25.4mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 12
12 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 29.9757$ 25.4794 | $ 25.48 |
| 30+ | $ 28.4515$ 24.1838 | $ 725.51 |
Standard Packaging10/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |



