YLPTEC B0505S-1WR3L
| Manufacturer |
YLPTEC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | B0505S-1WR3L |
| LCSC Part # | C22749776 |
| Package | SIP,11.6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | DC/DC power module, fixed-voltage input, isolated non-regulated single-channel output |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 200mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | YLPTEC | |
| Package | SIP,11.6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 43 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,101
5,101
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.9816 | $ 0.98 |
10+ | $ 0.7951 | $ 7.95 |
43+ | $ 0.6804 | $ 29.26 |
86+ | $ 0.588 | $ 50.57 |
516+ | $ 0.5322 | $ 274.62 |
989+ | $ 0.5036 | $ 498.06 |
Standard Packaging 43/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$