OMRON XF2M-4015-1A
| Manufacturer | |
| MPN | XF2M-4015-1A |
| LCSC Part # | C225713 |
| Packaging | SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN FFC FPC 40POS 0.5mm TOP AND BOTTOM CNT SMD R/A |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors/FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies | |
| Manufacturer | OMRON | |
| Packaging | SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle | |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ | |
| Locking Feature | - | |
| Number of Contacts | 40P | |
| Pitch | 0.5mm | |
| Contact Plating | Gold | |
| Contact Type | Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry | |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle | |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm | |
| Contact Material | Copper alloy |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 35,868
35,868 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.6783 | $ 0.68 |
| 10+ | $ 0.5537 | $ 5.54 |
| 30+ | $ 0.4922 | $ 14.77 |
| 100+ | $ 0.4307 | $ 43.07 |
| 500+ | $ 0.3853 | $ 192.65 |
| 1,500+ | $ 0.3659 | $ 548.85 |
Standard Packaging1500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Custom Cables: MOQ 1pc
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience. Learn more.



