SEHWA STC3MA06-T1
| Manufacturer | |
| MPN | STC3MA06-T1 |
| LCSC Part # | C22468120 |
| Packaging | SMD,4.5x3.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 500@1MHz 2pF~6pF 0%~+50% 100V SMD,4.5x3.2mm Trimmers, Variable Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Trimmers, Variable Capacitors | |
| Manufacturer | SEHWA | |
| Packaging | SMD,4.5x3.2mm | |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ | |
| Q @ Frequency | 500@1MHz | |
| Body Width | 3.2mm | |
| Body Length | 4.5mm | |
| Capacitance | 2pF~6pF | |
| Height - Seated(Max) | 1.5mm | |
| Tolerance | 0%~+50% | |
| Voltage Rating | 100V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,318
1,318 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.3342 | $ 0.33 |
| 10+ | $ 0.2946 | $ 2.95 |
| 30+ | $ 0.2772 | $ 8.32 |
| 100+ | $ 0.255 | $ 25.50 |
| 500+ | $ 0.236 | $ 118.00 |
| 1,000+ | $ 0.2312 | $ 231.20 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532300000 |
| USHTS | 8532300090 |
| TARIC | 8532300000 |
| CAHTS | 8532300000 |
| BRHTS | 85323090 |
| INHTS | 85323000 |
| MXHTS | 8532.30.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532300000 |
| USHTS | 8532300090 |
| TARIC | 8532300000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532300000 |
| BRHTS | 85323090 |
| INHTS | 85323000 |
| MXHTS | 8532.30.01 |



