SRD MPP225J2E2411208A0
| Manufacturer |
SRD
Asian Brands |
| Mfr. Part # | MPP225J2E2411208A0 |
| LCSC Part # | C22466724 |
| Package | Through Hole,P=20mm |
| Customer # | |
| Description | 2.2uF 250V ±5% Through Hole,P=20mm Film Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | SRD | |
| Package | Through Hole,P=20mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
10,775
10,775
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1353 $ 0.1286 | $ 0.64 |
50+ | $ 0.1097 $ 0.1043 | $ 5.22 |
200+ | $ 0.0943 $ 0.0896 | $ 17.92 |
400+ | $ 0.0847 $ 0.0805 | $ 32.20 |
2,400+ | $ 0.077 $ 0.0732 | $ 175.68 |
5,000+ | $ 0.0732 $ 0.0696 | $ 348.00 |
Standard Packaging 200/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$