G-Switch GT-BTP25005-0400A-010A
| Manufacturer |
G-Switch
Asian Brands |
| MPN | GT-BTP25005-0400A-010A |
| LCSC Part # | C22463684 |
| Packaging | SMD,P=2.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Vertical Pitch 2.5 Battery Conn SMT |
| Description | Gold Surface Mount,Vertical Phosphor bronze SMD,P=2.5mm Spring Loaded RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Spring Loaded | |
| Manufacturer | G-Switch | |
| Packaging | SMD,P=2.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 800 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
717
717
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7106 $ 0.6751 | $ 0.68 |
10+ | $ 0.5734 $ 0.5448 | $ 5.45 |
30+ | $ 0.504 $ 0.4788 | $ 14.36 |
100+ | $ 0.4346 $ 0.4129 | $ 41.29 |
500+ | $ 0.3938 $ 0.3742 | $ 187.10 |
800+ | $ 0.3727 $ 0.3541 | $ 283.28 |
Standard Packaging 800/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$