Guangcai Display GS2011CR-G
| Manufacturer |
Guangcai Display
Asian Brands |
| Mfr. Part # | GS2011CR-G |
| LCSC Part # | C22462630 |
| Package | SMD,10x6.9mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Single Digit SMD Display |
| Description | Red 1 100mW Common Cathode 0.2 SMD,10x6.9mm LED Character and Numeric RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/LED Character and Numeric | |
| Manufacturer | Guangcai Display | |
| Package | SMD,10x6.9mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,930
2,930
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4545 | $ 0.45 |
10+ | $ 0.3541 | $ 3.54 |
30+ | $ 0.311 | $ 9.33 |
100+ | $ 0.2568 | $ 25.68 |
500+ | $ 0.2329 | $ 116.45 |
1,500+ | $ 0.2185 | $ 327.75 |
Standard Packaging 1500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$