YUEN FUNG ST-0-103-C04-N008-RS
| Manufacturer | YUEN FUNGAsian Brands |
| MPN | ST-0-103-C04-N008-RS |
| LCSC Part # | C22448941 |
| Packaging | Through Hole-4P,8.3x5.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SPDT Right Angle 40,000 cycles Through Hole-4P,8.3x5.2mm Toggle Switches RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Switches/Toggle Switches | |
| Manufacturer | YUEN FUNG | |
| Packaging | Through Hole-4P,8.3x5.2mm | |
| Actuator Type | Cylinder Lever | |
| Width | 5.2mm | |
| Voltage Rating (AC) | 125V;250V | |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ | |
| Circuit | SPDT | |
| Mounting Type | Right Angle | |
| Termination Style | PC Pin | |
| Life | 40,000 cycles | |
| Length | 8.3mm | |
| Current Rating | 3A;1A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 96
96 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.7868 | $ 0.79 |
| 10+ | $ 0.6336 | $ 6.34 |
| 50+ | $ 0.5579 | $ 27.90 |
| 100+ | $ 0.4805 | $ 48.05 |
| 500+ | $ 0.4353 | $ 217.65 |
| 1,000+ | $ 0.4128 | $ 412.80 |
Standard Packaging50/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |



