XR XR5026TS800MVL5
| Manufacturer |
XR
Asian Brands |
| MPN | XR5026TS800MVL5 |
| LCSC Part # | C22447244 |
| Packaging | Through Hole,15x7.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 80uH 2.5A Through Hole,15x7.5mm |
| Description | 2.5A 80uH ±10% 5A Toroidal inductor Through Hole,15x7.5mm Fixed Inductors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Fixed Inductors | |
| Manufacturer | XR | |
| Packaging | Through Hole,15x7.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
184
184
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.402 $ 0.3819 | $ 0.38 |
10+ | $ 0.3185 $ 0.3026 | $ 3.03 |
30+ | $ 0.2822 $ 0.2681 | $ 8.04 |
100+ | $ 0.2381 $ 0.2262 | $ 22.62 |
500+ | $ 0.2192 $ 0.2083 | $ 104.15 |
1,000+ | $ 0.2065 $ 0.1962 | $ 196.20 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$