kinghelm KH-A01M-A-M5-10P
| Manufacturer |
kinghelm
Asian Brands |
| MPN | KH-A01M-A-M5-10P |
| LCSC Part # | C22440819 |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
| Customer # | |
| Description | Straight Phosphor bronze Through Hole,P=2mm Spring Loaded RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Spring Loaded | |
| Manufacturer | kinghelm | |
| Packaging | Through Hole,P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901900 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369090 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.19 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 24 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,010
1,010
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.7843 | $ 0.78 |
10+ | $ 0.6323 | $ 6.32 |
24+ | $ 0.5563 | $ 13.35 |
96+ | $ 0.4803 | $ 46.11 |
504+ | $ 0.435 | $ 219.24 |
1,008+ | $ 0.4108 | $ 414.09 |
Standard Packaging 24/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$