muRata MEE1S0305SC
| Manufacturer | |
| MPN | MEE1S0305SC |
| LCSC Part # | C22419687 |
| Packaging | SIP-4,11.5x6.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SIP-4,11.5x6.1mm AC DC Configurable Power Supply Modules RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Supplies - External/Internal (Off-Board)/AC DC Configurable Power Supply Modules | |
| Manufacturer | muRata | |
| Packaging | SIP-4,11.5x6.1mm | |
| Height | 10mm | |
| Switching Frequency | 47kHz | |
| Ripple Noise | 23mVp-p | |
| Function | - | |
| Quiescent Supply Current | - | |
| Features | - | |
| Capacitive Load(Max) | 10uF | |
| Output Current(Max) | 200mA | |
| Conversion Efficiency | 81.5% | |
| Type | Plastic encapsulated type | |
| Voltage - Supply | 2.97V~3.63V | |
| Number of Outputs | 1 | |
| Output Voltage | 5V | |
| Operating Temperature Range | -40℃~+85℃ | |
| Length | 11.53mm | |
| Output Voltage Accuracy | - | |
| Width | 6.1mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 35 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 3
3 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 7.2969 | $ 7.30 |
| 10+ | $ 7.1379 | $ 71.38 |
| 35+ | $ 7.0313 | $ 246.10 |
| 105+ | $ 6.9263 | $ 727.26 |
Standard Packaging35/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |

