HCTL HC-JP200-1-50-CL-B-G1
| Manufacturer | HCTLAsian Brands |
| MPN | HC-JP200-1-50-CL-B-G1 |
| LCSC Part # | C22398235 |
| Packaging | P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Capped 2mm P=2mm Shunts, Jumpers RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Shunts, Jumpers | |
| Manufacturer | HCTL | |
| Packaging | P=2mm | |
| Plastic Color | Black | |
| Open Top/Close Top | Capped | |
| Number of Positions or Pins | 1x2 | |
| Pitch | 2mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,380
1,380 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0356$ 0.0285 | $ 0.57 |
| 200+ | $ 0.0281$ 0.0225 | $ 4.50 |
| 1,000+ | $ 0.0244$ 0.0196 | $ 19.60 |
| 2,000+ | $ 0.0216$ 0.0173 | $ 34.60 |
| 10,000+ | $ 0.0194$ 0.0156 | $ 156.00 |
| 20,000+ | $ 0.0183$ 0.0147 | $ 294.00 |
Standard Packaging1000/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Custom Cables: MOQ 1pc
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience. Learn more.



