JARSON KL1H101M1010
| Manufacturer | JARSONAsian Brands |
| MPN | KL1H101M1010 |
| LCSC Part # | C22396810 |
| Packaging | SMD,D10xL10.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 50V ±20% 100uF SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | JARSON | |
| Packaging | SMD,D10xL10.5mm | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Tolerance | ±20% | |
| Lifetime | 5000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 100uF | |
| Ripple Current | 160mA@120Hz | |
| Operating Temperature | -55℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 10.5mm | |
| Diameter | 10mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 635
635 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1131 | $ 0.57 |
| 50+ | $ 0.0894 | $ 4.47 |
| 150+ | $ 0.0776 | $ 11.64 |
| 500+ | $ 0.0687 | $ 34.35 |
| 2,500+ | $ 0.0616 | $ 154.00 |
| 5,000+ | $ 0.058 | $ 290.00 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



